Dacel Mühendislik

Ana Sayfa > Dacel Blog

Blog > Haberler

24Ara

EtherNet/IP ve Profinet uygulamaları için Sağlam G/Ç Modülleri

Haberler | 0 yorum | 24 Aralık 2012 - 11:07:03 | Yazdırın | 

Yazıyı Paylaşın |

etiketler  lion-r - lion-link - dağıtım kutusu - fieldbus - fieldbus boxes - junction boxes - i/o network - ethernet ip - profinet - dlr - ring topology - lumberg - belden - dacel -

Belden’in Lumberg Automation markası portföyüne LioN-R serisini ekledi

EtherNet/IP ve Profinet uygulamaları için Sağlam G/Ç Modülleri

Sensör ve aktüatörlerden kontrolörlere güvenli bağlantı 

 Schalksmühle, Almanya – Kasım, 2012 - Kritik görevdeki uygulamalar için lider sinyal iletim çözümleri firması Belden Inc., EMEA bölgesi için Lumberg markasıyla Lion-R serisi  üç yeni G/Ç modülünün tanıtımını yaptı.Modüller ağır çevresel koşullar altında Ethernet IP veya Profinet networklerine güvenli sensör ve aktüatör bağlantıları sağlamaktadır.IP67 koruma sınıfına sahip, basınçlı döküm çinko gövdeli modüller, sensör ve aktüatörler ile yüksek seviyedeki bus sistemi arasında galvanik izolasyon sunmaktadır. Bu sayede kontrolörler enterferanslardan güvenili bir şekilde korunmaktadır. Bu üç modülden her biri 16 dijital kanal olarak giriş, çıkış veya hem giriş hem de çıkış olarak yapılandırılabilir. Ayrıca çift-portlu switch ( 10/100 Mbit/s ) ile donatılmışlardır, line ve ring topolojiye uygundurlar. DLR ( Device Level Ring) desteği sayesinde bağlantı koptuğunda modüller derhal alternatif ring segmentine geçer böylece sistemin kesintisiz çalışmayı sürdürmesi sağlanır.

Ethernet IP veya Profinet portları 4-kutuplu D kodlu M12 konnektörlerle donatılmıştır, 16 G/Ç slotunun her biri, iki dijital sinyali gönderebilir veya alabilir, A kodlu 5-kutuplu M12 konnektörlere sahiptirler.Çıkış akım oranı kanal başına 1.6A'e kadar çıkabilir, maksimum toplam akım kapasitesi modül başına 9A'dir.

Karışıklığı önlemek için G/Ç konnektörleri ve network portları ayrı renklerde kodlanmıştır.IP adresleri dönel switchler aracılığıyla ayarlanabilir. Modüller, direkt olarak kontrol ünitesinin arayüzü ile yapılandırılabilir. Kanal ve bus hata teşhis özellikleri oldukça kolaylaştırılmıştır. 

G/Ç modülleri, 261.4 x 59.6 x 17.6 mm (uzunluk x genişlik x yükseklik) ölçüleriyle basınçlı çinko dökümden imal edilmiştir, kimyasallara karşı direnç, yüksek mekanik ve elektriksel yük kapasitesiyle üstün kompakt tasarıma sahiptirler.Tüm versiyonlar -10°C to +60°C sıcaklık aralığında çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Güç beslemesi iki adet 7/8" slot ile sağlanır, gerilim aralığı 15-30 V arasındadır.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorumunuzu Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için

Kategoriler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Popüler Etiketler

Arşiv